Зніміть це негайно: одяг як провокатор циститу

Зніміть це негайно: одяг як провокатор циститу

Мода — панянка непередбачувана. Ті, хто занадто фанатично нею захоплюється, ризикують отримати удар нижче пояса. У прямому і переносному сенсах. Ми зібрали три компонента жіночого гардеробу, здатних спровокувати у жінок хвороби сечового міхура.

 

Проблема. Мода на брюки із заниженою талією майже пройшла, хоча деякі до цих пір не можуть з ними розлучитися, ризикуючи дістати запалення сечостатевої системи. Саме в попереково-крижовому відділі хребта зосереджені нерви і судини, відповідальні за роботу органів статевої системи, нирок, сечового міхура. Для переохолодження цієї зони досить прогулянки в брюках такої моделі при температурі повітря 12-15 градусів. При цьому дівчина ризикує заробити запалення яєчників, хвороби нирок і сечового міхура. Цистит, на думку Дмитра Іванова, професора, завідувача кафедри нефрології та нирково-замісної терапії НМАПО ім. П. Л. Шупика – найбільш «нешкідливий» супутник модних брюк.

 

Рішення. Поки холодно, відправте штани із заниженою талією на верхню полицю шафи, тим більше, що ця модель вже не в тренді. У холодну пору року варто носити джинси з високою талією.

 

Вузькі штани (скіні)

Проблема. Штани в обтяжку ефектно підкреслюють жіночу фігуру, але можуть нашкодити здоров’ю, оскільки перетискають нервові закінчення стегнової кістки, ускладнюють нормальний кровообіг і викликають біль в ногах. Гінекологи звинувачують вузькі джинси в розвитку хвороб сечостатевої системи — через порушення потоку крові, дефіциту кисню і мікротравм в області малого тазу.

 

Рішення. Одягайте джинси скіні на короткі прогулянки. Для сидіння в офісі і довгих подорожей обирайте вільні штани з натуральних матеріалів.


Стрінги

Проблема. Ще один компонент жіночого гардеробу, здатний спровокувати хронічний цистит — трусики стринги. Претензій у лікарів до цього виду білизни кілька: по-перше, більшість з них з синтетики, а шкіра любить натуральні тканини. По-друге, міні-трусики не прикривають належним чином тіло. І по-третє, такий тип білизни просто негігієнічний! Бактерії легко потрапляють на поверхню слизової, викликають роздратування, знижують місцевий імунітет, запускають хвороби сечового міхура. А оскільки сечовипускальний канал у жінок короткий, довго чекати вторгнення хвороботворних бактерій в зону сечового міхура не доведеться. А там до хронічного циститу — рукою подати.

Рішення. Обирайте нижню білизну з натуральних тканин, щоб шкіра могла дихати. Форма, особливо взимку, теж має значення: віддавайте перевагу вільнішому, більш закритому варіанту.

Де купити?