Великі проблеми по-маленькому

Ще трохи — і зійде сніг, з’явиться травичка, і народ, втомлений взимку і замкнутим простором офісів і квартир, побіжить на природу на пікніки. Ось тільки безтурботне злиття з ще не прогрітим сонцем природою може відгукнутися ненормованими посиденьками в туалеті зі старим знайомим або нововиявленим діагнозом: цистит. І знову привіт!

Великі проблеми по-маленькому

Діагноз: цистит

Ще трохи — і зійде сніг, з’явиться травичка, і народ, втомлений взимку і замкнутим простором офісів і квартир, побіжить на природу на пікніки. Ось тільки безтурботне злиття з ще не прогрітим сонцем природою може відгукнутися ненормованими посиденьками в туалеті зі старим знайомим або нововиявленим діагнозом: цистит.

І знову привіт!

Для його появи/повернення досить зовсім недовго посидіти на сирій землі, промочити ноги або повалятися на шезлонзі в мокрому купальнику біля басейну. Коротке переохолодження — і хвороба тут як тут! «Думаю, немає жодної жінки, яка була б незнайома з симптомами гострого циститу, — стверджує Олег-Нікітін, лікар-уролог, кандидат медичних наук, і перераховує типові прояви запалення сечостатевої системи, — прискорене хворобливе сечовипускання, каламутний колір сечі і страхітлива крапелька крові, що виділяється в фіналі. Справа в тому, що запальний процес робить стінки сечового міхура пористими і вони кровоточать. Їх скорочення після відвідування туалету і провокує виділення червоної краплі».  

Втім, одних тільки вологи та холоду для запалення сечового міхура мало. Для активації хвороби в сечовипускальний канал має проникнути інфекція: у жінок він короткий і широкий, так що потрапити в нього інфекційних агентів не складає труднощів. Міцний імунітет здатний швидко знешкодити проникли в сечовий міхур бактерії, але якщо система захисту ослаблена, що в кінці зими – початку весни трапляється часто-густо, шкідливі мікроорганізми виходять з-під контролю і провокують біганину в туалет. Деякі особливості способу життя теж на руку циститу: погана екологія, постійна нервування, цілодобове сидіння за комп’ютером.  

«Цистит — переважно хвороба молодих і безстрашних дівчат, — уточнює Олег Нікітін, — сидять ранньою весною в шортах і тонких колготках на холодних бордюрах. Якщо ж холод, весна і короткі спідниці збігаються ще й з початком статевого життя — тут від циститу точно не відкрутишся. Є навіть такий термін «цистит медового місяця». Під час юнацької гормональної перебудови нерідко порушується мікрофлора піхви, з’являється кандидоз, а тут перший статевий акт, вагінальна мікрофлора потрапляє в сечовипускальний канал і починається … »

Прощання з циститом

Позбутися від гострого циститу набагато легше, ніж від хронічного. Правильне лікування (антибіотиками, уросептиків) знімає запальний процес приблизно за десять днів. Ще стільки ж часу піде на відновлення організму: прийом відновлюють внутрішню мікрофлору прибутків або фітопрепаратів з лактобактеріями. Інша справа хронічний цистит: він гоїться лише на час і при першій нагоді знову з’являться про себе, оскільки його інфекційний союзник (будь-запальне захворювання) як і раніше знаходиться в організмі.  

«Домашнє лікування обов’язково має поєднувати правильно підібрані ліки, дієту і режим, — пояснює Олег Нікітін. – Без антибіотиків або препаратів антимікробної дії в цій ситуації, на жаль, не обійтися. Ще один перевірений зброю в боротьбі з циститом — рідина в необмежених кількостях, промивають організм і виводить з нього хвороботворні бактерії. Добре, якщо це будуть морси, свіжовичавлені соки, відвар шипшини або сечогінні трави». Прискорять процес одужання фітопрепарати з екстрактом журавлини і лактобактеріями в складі. Їх місія — нормалізувати мікрофлору і запобігти поширенню інфекції.

Поділитися:

Актуальні новини

Лейкоцитурія та її диференційно-діагностичне значення в практиці лікаря первинної ланки

Лейкоцитурія та її диференційно-діагностичне значення в практиці лікаря первинної ланки

Незмінною популярністю й заслуженою довірою лікарів та пацієнтів протягом багатьох років користується Фітолізин® виробництва «Herbapol». Препарат застосовується при інфекційних і запальних захворюваннях сечовидільної системи; сприяє вимиванню дрібних конкрементів, попереджує їх зростання або повторне післяопераційне утворення. Біологічно активні речовини лікарських рослин (трава золотушника, хвоща польового і горця пташиного, коріння петрушки й любистку, кореневища пирію, насіння пажитника, листя берези і лузга цибулі) у складі Фітолізину® підсилюють виведення з організму сечовини та сечової кислоти, сприяють збереженню колоїднокристалоїдного балансу сечі; здійснюють спазмолітичну, знеболювальну, протизапальну, протимікробну і сечогінну дію, сприяючи профілактиці висхідної інфекції (напр., при циститі). Приймають Фітолізин® після їжі 3–4 рази на добу по 1 чайній ложці, розчиненої в 0,5 склянці теплої води. Також з’явилася нова форма випуску Фітолізину® — в капсулах, що робить прийом препарату максимально комфортним і приємним. Тривалість застосування Фітолізину® — 2–6 тижнів. У разі необхідності курс повторюють. Також з’явилася нова форма випуску Фітолізину® — в капсулах, що робить прийом препарату максимально комфортним і приємним. Перелік літератури знаходиться в редакції
Читати більше
Інфекції сечовивідних шляхів: як розпрощатися з “непроханим гостем”?

Інфекції сечовивідних шляхів: як розпрощатися з “непроханим гостем”?

Інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ)… Багатоликі та різноманітні, маніфестні й латентні, каверзні та вигадливі, ускладнені й рецидивуючі — вони завжди являють собою нелегке завдання як для лікаря, так і для пацієнта.
Читати більше
Які аналізи потрібні при підозрі на цистит?

Які аналізи потрібні при підозрі на цистит?

Жінки страждають циститом в 4 рази частіше, ніж чоловіки. Виною тому особливості будови сечовивідного каналу. У жінок він короткий і широкий, через що бактеріям легше проникнути в сечовий міхур.
Читати більше
Купити