Дискомфортні відчуття та біль під час сечовипускання: чим собі допомогти

Дискомфортні відчуття та біль під час сечовипускання: чим собі допомогти

Болюче сечовипускання – проблема, що знайома більшості чоловіків та жінок. Вона розвивається на тлі різних урологічних патологій. Аби позбавитись дискомфорту, неприємних симптомів, потрібно провести комплексну діагностику, виявити першопричини. Лікування завжди призначає спеціаліст.

Причини болю під час сечовипускання

 

Основні причини болючого сечовипускання:

 • Цистит. Розвивається на тлі активного росту патогенної флори, шкідливих бактерій. Можуть турбувати часті та безрезультатні поклики до сечовипускання, болі, печія.
 • Сечокам’яна хвороба. На її тлі в одному з відділів сечовидільної системи утворюється каміння. Болі – не єдиний симптом, може виникати коліка знизу живота, у спині, боку. Вона часто віддає в зону піхви, супроводжується різким підвищенням температури. Зверніть увагу на колір сечі, вона зазвичай мутнішає.
 • Венеричні захворювання. Гонорея, трихомоніаз, уреоплазмоз, хламідіоз, інші. Вони передаються статевим шляхом, потребують професійного лікування. Зверніться до уролога, гінеколога, венеролога (первинно треба звернутись саме до венеролога). Пацієнтів також часто турбують не характерні виділення зі статевих органів, неприємне відчуття печії.

Оскільки часте, болюче сечовипускання у жінок та чоловіків може виникати за різних причин, важливо своєчасно провести диференціальну діагностику. Вона продемонструє, що саме не так, дозволить підібрати оптимальний план лікування. Найчастіша причина – цистит, але можливі варіанти, тож краще буде звернутися до лікаря. Записуйтесь на прийом при таких симптомах:

 • Часті та безрезультатні поклики до туалету.
 • Дискомфорт, якого раніше не було, він тримається 1-3 доби чи довше.
 • Сеча змінила колір.
 • З’явились сліди крові.
 • Запах став різким, неприємним.

Лікар проведе опитування, збере анамнез, за необхідністю направить пацієнта на додаткові обстеження. Як приклад: біль при сечовипусканні може турбувати на тлі циститу та пієлонефриту, й лікування потрібне зовсім різне.

Діагностика болючого сечовипускання

 

Діагностика при скаргах на біль, печію, інші неприємні відчуття передбачає:

 • Огляд, збір анамнезу, вивчення історії захворювання пацієнта.
 • УЗД сечового міхура. Жінок за необхідністю додаткового направляють на УЗД тазових органів, чоловіків – на трансректальне УЗД простати.
 • Лабораторні аналізи – мазки на бакпосів, загальні крові, сечі, виявлення залишкової сечі, цистоскопія, гістологія, мікроскопія.

Мати направлення для здачі аналізів в лабораторії не потрібно, але й здавати все одразу нема сенсу. Краще спочатку проконсультуйтесь з лікарем, він підкаже, які маркери потрібні саме вам.

Лікування болю під час сечовипускання

Терапевтична схема у випадку болю, печії під час сечовипускання залежить від діагнозу.

При циститі призначають:

 • Антибіотикотерапію – перша ступінь лікування. Важливо знати чутливість до різних збудників, це гарантуватиме відмінні результати.
 • Прийом рослинних фітопрепаратів – потрібно обрати надійний засіб зі стандартизованими рослинними компонентами. Процес стандартизації дозволяє зберігати властивості трав у складі препарату.
 • Дієту. Обов’язково буде відмовитись від вживання ряду продуктів, пити призначені лікарем мінеральні води.

Якщо говорити про дієві рослинні фіто препарати, то окремо треба згадати «Фітолізін Нефрокапсули». У склад включено 7 стандартизованих рослинних компонентів, що мають сечогінну, антисептичну, антибактеріальну, протизапальну, знеболювальну дію.

Приймати «Фітолізін Нефрокапсули» можна самостійно чи у складі комплексної терапії. Засіб допомагає при широкому спектрі патологій сечовидільної системи, включаючи цистит.

Профілактика болючого сечовипускання

 

Головна профілактика уретриту, циститу, сечокам’яної хвороби – підтримання нормальної особистої гігієни, збалансоване харчування, запобігання переохолодженням. Також важливо налагодити питний режим.

Своєчасно відвідуйте лікаря для планових профілактичних оглядів, це потрібно робити у тому числі, коли нічого не турбує. Якщо було виявлено інфекцію, не гайте час – звертайтесь до лікаря для призначення лікування. Під час контактів з не перевіреним партнером використовуйте надійну контрацепцію.

Де купити?