ЦИСТИТ У ЖІНОК

Цистит — це запалення стінки сечового міхура, яке найчастіше викликається інфекцією.

Симптоми циститу, які важливо попередити

Біль

Біль внизу живота та дискомфорт під час сечовипускання

Слабкість

Підвищення температури тіла, запаморочення і слабкість

туалет

Часте сечовипускання та відчуття неповного спорожнення

Колір

Неприємний запах сечі та колір сечі коричневий (кров у сечі)

ОСНОВНИМ ЗБУДНИКОМ ЦИСТИТУ Є E.СOLI ЯКУ ВИДІЛЯЮТЬ У 70-95% ХВОРИХ

Стафілокок (Staphylococcus saprophyticus) виділяють у 5–10% пацієнтів. Інші бактерії, такі як Proteus mirabilis, Klebsiella spp. та інші є причиною незначної кількості випадків циститу.

ФАКТОРИ РИЗИКУ

Запальні процеси у піхві та наявність супутніх патологій
Часті закрепи
Цукровий діабет, часті прояви алергії, променева терапія
Недотримання гігієни
Рідке спорожнення сечового міхура
Вагітність
Застуда та переохолодження
Зловживання гострими продуктами або алкоголем
Атрофічні зміни на фоні клімаксу
Синтетична білизна та стрінги
Хаотичні статеві відносини

МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ЦИСТИТУ

Цистит та інші інфекційні захворювання сечових шляхів викликаються бактерією Escherichia coli.

Зниження імунітету, коротка уретра у жінок, хронічні та інфекційні захворювання, порушення вагінальної мікрофлори сприяють потраплянню інфекції до урогенітального тракту.

Щойно бактерія потрапляє у сечовий міхур, вона прикріплюється джутиками до слизової оболонки та швидко розмножується, викликаючи спазми сечового міхура та запалення слизової.

Це призводить до болі внизу живота, частих позивів до сечовипускання, дискомфорту під час сечовипускання.

Підвищена температура, біль у попереку, нудота та загальна слабкість може вказувати на те, що інфекція почала підніматися до нирок, в цьому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря.

При перших неприємних відчуттях необхідний терміновий прийом уроантисептиків, для попередження погіршення стану.

Вчасний прийом уроантисептиків допомагає попередити загострення циститу (перехід до гострої або хронічної форми) та розвиток пієлоніфриту.

Комбінація трав споришу, берези, хвоща польового, золотарнику, кореневища пирія та любистку має протизапальну, антимікробну, заспокійливу та антисептичну дію.

ЦИСТИТ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ ТА ЙОГО НЕБЕЗПЕКА

Основними факторами ризику розвитку циститу при вагітності є зміни гормонального фону у жінок, зниження функції імунної системи.

Чим цистит небезпечним для вагітної жінки та її майбутньої дитини?
Наявність інфекції сечовивідних шляхів у період вагітності значно підвищує ризик передчасних пологів, порушення функції плаценти, передчасного розриву плодових оболонок, хоріоамніоніту.

Цистит під час вагітності

Наявність інфекції сечовивідних шляхів у період вагітності значно підвищує ризик передчасних пологів, хоріоамніоніту функції плаценти, передчасного розриву плодових оболонок, хоріоамніоніту.

Інфекційні захворювання сечових шляхів становлять загрозу і для плода, підвищуючи ризик народження недоношених і функціонально незрілих дітей, а також малюків із затримкою внутрішньоутробного розвитку та ознаками внутрішньоутробного інфікування.

Ще з давніх часів було відомо про лікувальну дію журавлини від циститу, це явище обумовлено тим, що проантоціанидини журавлини блокують джгутики бактерії та попереджують прикріплення до стінки сечового міхура.

Фітолізин® Актив

ФІТОЛІЗИН® НЕФРОКАПСУЛИ

Сила 7 рослинних компонентів для допомоги у боротьбі з циститом.
НЕ ПУСКАЙ ЦИС..ССС..ТИТ В СВОЄ ЖИТТЯ

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Інфекції сечовивідних шляхів та нефролітіаз: як розірвати порочний зв’язок?

Інфекції сечовивідних шляхів та нефролітіаз: як розірвати порочний зв’язок?

Інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ) мають відношення до найбільш поширених інфекцій в усьому світі. З огляду на особливості анатомії, цією патологією набагато частіше страждають жінки: 40–60% з них переносять, принаймні, один епізод ІСШ упродовж життя. Водночас приблизно 20–30% випадків інфекції нижніх сечовивідних шляхів набувають рецидивуючий характер.
Читати більше
Лейкоцитурія та її диференційно-діагностичне значення в практиці лікаря первинної ланки

Лейкоцитурія та її диференційно-діагностичне значення в практиці лікаря первинної ланки

Незмінною популярністю й заслуженою довірою лікарів та пацієнтів протягом багатьох років користується Фітолізин® виробництва «Herbapol». Препарат застосовується при інфекційних і запальних захворюваннях сечовидільної системи; сприяє вимиванню дрібних конкрементів, попереджує їх зростання або повторне післяопераційне утворення. Біологічно активні речовини лікарських рослин (трава золотушника, хвоща польового і горця пташиного, коріння петрушки й любистку, кореневища пирію, насіння пажитника, листя берези і лузга цибулі) у складі Фітолізину® підсилюють виведення з організму сечовини та сечової кислоти, сприяють збереженню колоїднокристалоїдного балансу сечі; здійснюють спазмолітичну, знеболювальну, протизапальну, протимікробну і сечогінну дію, сприяючи профілактиці висхідної інфекції (напр., при циститі). Приймають Фітолізин® після їжі 3–4 рази на добу по 1 чайній ложці, розчиненої в 0,5 склянці теплої води. Також з’явилася нова форма випуску Фітолізину® — в капсулах, що робить прийом препарату максимально комфортним і приємним. Тривалість застосування Фітолізину® — 2–6 тижнів. У разі необхідності курс повторюють. Також з’явилася нова форма випуску Фітолізину® — в капсулах, що робить прийом препарату максимально комфортним і приємним. Перелік літератури знаходиться в редакції
Читати більше
Інфекції сечовивідних шляхів: як розпрощатися з “непроханим гостем”?

Інфекції сечовивідних шляхів: як розпрощатися з “непроханим гостем”?

Інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ)… Багатоликі та різноманітні, маніфестні й латентні, каверзні та вигадливі, ускладнені й рецидивуючі — вони завжди являють собою нелегке завдання як для лікаря, так і для пацієнта.
Читати більше
Які аналізи потрібні при підозрі на цистит?

Які аналізи потрібні при підозрі на цистит?

Жінки страждають циститом в 4 рази частіше, ніж чоловіки. Виною тому особливості будови сечовивідного каналу. У жінок він короткий і широкий, через що бактеріям легше проникнути в сечовий міхур.
Читати більше
Зміни в аналізі сечі – привід для занепокоєння

Зміни в аналізі сечі – привід для занепокоєння

Читати більше
Купити