Цистит та вагітність. Вилікувати та знешкодити

Цистит та вагітність. Вилікувати та знешкодити

Цистит і вагітність: виявити і знешкодити

Ослаблений імунітет і гормональні бурі в організмі майбутньої мами роблять її беззахисною перед інфекціями і циститом — запаленням сечового міхура. Важливо відстежити його появу якомога раніше і вчасно почати правильне лікування.

Цистит і вагітність: чому виникає

Вагітні жінки особливо часто стикаються з циститом і його головним симптомом — болючим, прискореним сечовипусканням. Причин появи хвороби кілька. Почнемо з того, що гормон збереження вагітності прогестерон розслабляє м’язи геніталій, а заодно і сечовивідних шляхів. В результаті хвороботворні бактерії швидко потрапляють в сечовий міхур, розмножуються і провокують запалення сечостатевої системи. Крім того, місяці виношування дитини сильно знижують імунітет, змінюється гормональний фон, порушується мікрофлора піхви, і у випадкового циститу з’являються всі шанси перерости в хронічний. Більшість ліків від цієї неприємності в цікавому положенні застосовувати не можна. А пролікувати його потрібно! Хвороботворні бактерії при безперешкодному поширенні можуть проникнути в піхву, інфекція ризикує осісти в нирках, погіршити їх роботу і навіть спровокувати викидень. Щоб мінімізувати ризики і ускладнення, важливо вчасно здавати аналізи.

Цистит і вагітність: як лікуватися

Для лікування запалення сечового міхура, як правило, підбираються щадні антибактеріальні препарати. Лікування зазвичай триває від 3 до 7 днів. Паралельно сучасна медицина пропонує майбутнім мамам дієвий спосіб лікування хвороби за допомогою інстиляції — введення ліків безпосередньо в сечовий міхур. Симптоми циститу зникають за одну-дві процедури. Однак після пологів зайнятися лікуванням хвороби все одно доведеться. Прискорюють одужання сечогінні чаї, призначені лікарем і фітопрепарати з екстрактом журавлини і лактобактеріями в складі. Їх місія — нормалізувати мікрофлору і запобігти поширенню інфекції.

Де купити?